تبلیغات
پایگاه خبری تحلیلی شیرین سو - مطالب مهر 1392
پایگاه خبری تحلیلی شیرین سو
ما آمده‌ایم زندگی کنیم تا قیمت پیدا کنیم نه اینکه با هر قیمتی زندگی کنیم.کاری نکنیم بمانیم ، کاری کنیم بماند
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره سایت


امام خمینی : همه ما خدمتگزار مردم هستیم و مملكت ما نیاز به خدمتگزار دارد.
پایگاه خبری تحلیلی شیرین سو سعی بر آن دارد تا با ثبت اخبار ، رویدادها ، وقایع و پیگیری مسائل مربوط به بخش شیرین سو در راستای اطلاع رسانی ، فرهنگ سازی و رشد همه جانبه این منطقه گام بردارد. لذا از شما دوست ، همشهری و مراجعه كننده بزرگوار تقاضامند است نظرات ، پیشنهادات و مطالب مفید خود را در خصوص مسائل وبگاه و هرگونه مطلب ، خبر ، پیگیری و موضوعی كه تمایل دارید در سایت منتشر شود به پست الكترونیكی و یا به صورت پیام كوتاه به شماره همراه درج شده در ذیل و همچنین توسط بخش ارسال نظرات برایمان بفرستید تا در سایت بنام خودتان و در راستای تعالی جامعه شیرین سو منتشر گردد.استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع و نام نویسنده ی سایت مانعی ندارد.
با تقدیم احترام محسن مقصودی مدیر پایگاه خبری تحلیلی ( شیرین سو ) 9191550074 shirinsu724@gmail.com

مدیر سایت : محسن مقصودی
شیرین‌سو میزبان جشنواره فرهنگی ورزشی

 به مناسبت هفته تربیت‌بدنی و ورزش نخستین جشنواره فرهنگی ورزشی دهستان‌های شهرستان كبودراهنگ به همراه بازی‌های سنتی و بومی محلی در شهر شیرین‌سو برگزار شد.

در این مسابقات تعداد 17 روستا از توابع دهستان‌های این بخش در دو گروه بانوان و آقایان شركت داشتند. 36 نفر از بانوان در رشته‌های دال پلان و طناب‌كشی در سالن امام علی(ع) و 142 نفر از آقایان در رشته‌های طناب‌كشی، كشتی پهلوانی و دو سرعت در پارك شهرداری شیرین‌سو باهم به رقابت پرداختند.
سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان كبودراهنگ با بیان اینکه هدف از برگزاری چنین جشنواره‌هایی کشف استعداد‌ها و ایجاد شور و نشاط در جامعه است، گفت: استعدادهای بیشماری در زمینه‌های مختلف وجود دارد که در این فرصت‌ها می‌توانند شکوفا شوند.
جمال لطیفی افزود: فینال این مسابقات هم با حضور 10 دهستان در كبودراهنگ برگزار خواهد شد و از تمام دهستان‌ها به مسابقات نهایی دعوت خواهند شد.
وی در پایان از شوراهای اسلامی روستاها و دهیاری‌ها كه در برگزاری این مسابقات همکاری لازم را داشتند، قدردانی کرد.
پس از برگزاری مسابقات، در رشته دال پلان تیم بانوان شیرین‌سو قهرمان شد. در رشته طناب كشی بانوان، تیم شیرین‌سو(الف) و (ب) به ترتیب قهرمان و نایب قهرمان شدند.
در بخش آقایان در رشته طناب‌كشی هم تیم روستا‌های آقبلاغ آقداق و اكنلو به ترتیب به مقام قهرمانی و نایب قهرمانی رسیدند.
در رشته كشتی پهلوانی حسین رمضانی از روستای آقبلاغ آقداق به عنوان قهرمانی دست یافت و سجاد ثمری از روستای آقكند نایب قهرمان شد. در رشته دو سرعت به مسافت 100 متر مصطفی ا...پناه و ابوالفضل رحیمی هر دو از روستای ازوندره به ترتیب قهرمان و نایب قهرمان شدند.
این مسابقات با حضور بخشدار، مسئولان محلی، هلال‌احمر، نیروی انتظامی، شهرداری، شورای شهر، شوراهای اسلامی و دهیاران روستاهای بخش برگزار شد و در پایان به نفرات برتر مدال، حكم قهرمانی و جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.
لازم به ذكر است این مسابقات بزودی در دو دهستان كوهین و سبزدشت نیز برگزار خواهد شد.
منبع : همدان پیام
نوع مطلب : اخبار، بخشداری شیرین سو، شهرداری شیرین سو، 
برچسب ها : شیرین‌سو میزبان جشنواره فرهنگی ورزشی، شیرین سو، آقبلاق، ورزش شیرین سو،
لینک های مرتبط :
محسن مقصودی
دوشنبه 29 مهر 1392
1. درمان (در حال حاضر اجرای درمان بر عهده سازمان بیمه خدمات درمانی کشور میباشد) 

 2.مزایای پیری هر زن و مرد روستائی و عشایری که حداقل 65 سال سن و حداقل 15 سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد ، می تواند از مزایای مستمری پیری استفاده نماید و حقوق حداقل معادل دو سوم درآمد انتخاب شده ای که در همان سال حق بیمه از آن کسر گردیده است ، دریافت مینماید

 3. از کارافتادگی  کلّی در اثر حادثه ناشی ار کار چناچه روستائی در اثر حوادث ناشی از کار توسط کمیسیونهای پزشکس صندوق از کارافتاده  کلّی شناخته شود ، بدون در نظر گرفتن مدت پرداخت حق بیمه می تواند تا پایان عمر و پس از آن وی از مزایای مستمری ماهانه استفاده نمایند.

 4. از کار افتادگی  کلّی غیر ناشی از کار هر روستائی که پس از بیمه شدن در اثر حادثه غیر ناشی از کار ، از کار اقتاده شود و به تشخیص کمیسیونهای پزشکی صندوق از کار افتادگی  او کلی و به پس از بیمه  شدنش مربوط باشد با داشتن حداقل یکسال سابقه بیمه و بشرط آنکه حق بیمه 90 روز قبل از وقوع حادثه را پرداخت کرده باشد از مزایای مستمری از کارافتادگی استفاده مینماید . با توجه به نبود شرط سقف سنی در عضویت در صندوق افراد مسن هنگام ورود از کارافتاده قبل از نامنویسی محسوب می گردند.

 5.  برخورداری بازماندگان تحت تکفل بیمه شده متوفی از مستمری افراد تحت تکفل  بیمه شدهای که در اثر حادثه ناشی از کار فوت نماید ، با هر میزان سابقه پزداخت بیمه ، مشمول مستمری بازماندگان خواهند بود و بازماندگان تحت تکقل بیمه شده متوفی در اثر بیماری یا حادثه غیر ناشی از کار که حداقل یک سال از شروع عضویت وی در صندوق گذشته و بشرط آنکه حق بیمه 90 روز متصل به زمان وقوع وفات خود را پرداخت کرده باشد بر طبق مقررات صندوق مشنمول دریافت مستمری می باشند.

 6. نقل وا نتقال سوابق نقل و انتقال بین صندوق و سایر صندوقها مثل سازمان تأمین اجتماعی ، بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح به این صندوق و بالعکس مطابق قوانین و مقررات مربوطه  و پس از تصویب ضوابط.

نوع مطلب : فرهنگی ؛ جالب و آموزنده، 
برچسب ها : وبگاه شیرین سو، شیرین سو، بیمه روستائیان،
لینک های مرتبط : صندوق بیمه روستائیان،
محسن مقصودی
جمعه 19 مهر 1392
برگزاری جشنواره میراث فرهنگی، کودک و طبیعت در شیرین‌سو

به مناسبت روز جهانی کودک، جشنواره “میراث فرهنگی، کودک و طبیعت” در حاشیه تالاب شیرین‌سو با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، محیط زیست استان، آموزش و پرورش، شهرداری و شورای شهر شیرین‌سو برگزار شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری استان همدان در این مراسم شعار هفته کودک را “زنده باد کودکی، زنده باد زندگی” اعلام کرد و گفت: هدف از برگزاری جشنواره، فرهنگسازی و نهادینه کردن حفظ محیط زیست و آموزش آن به کودکان است. پیام دوم هم برای بزرگترهاست که به کودکان آموزش دهند در حفظ محیط زیست خویش کوشا باشند.

پرویز ابراهیمی در ادامه به بحث بحران آب اشاره کرد و خطاب به کودکان گفت: بچه‌ها! برای بارش باران دعا کنید تا رحمت الهی به سرزمین ما نازل شود چراکه برای زنده ماندن به آب نیاز داریم و آب مایه حیات است.

وی با بیان اینکه باید ک صرفه‌جویی را به کودکان آموزش دهیم، ادامه داد: با توجه به کمبود آب باید در مصرف این مایه حیات اعتدال را رعایت کنیم چراکه حق بچه‌ها استفاده از آب سالم است.

کارشناس مسئول زیستگاه محیط زیست استان همدان نیز با بیان اینکه حق مردم است که از زیبایی‌های تالاب و سد‌ها استفاده کنند، گفت: اگر تالاب‌ها خشک شوند، چاه‌ها هم خشک می‌شوند و دیگر آبی برای کشاورزی نداریم و محصولی هم نخواهیم داشت.

رامین رمضانی در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص برنامه‌ها و تمهیداتی که برای جلوگیری از خشک شدن تالاب‌ها باید اندیشید، اظهار داشت: امسال با توجه به کمبود بارش‌ها، سدها و دریاچه‌هایی مانند ارومیه، زریوار و تالاب آق‌گل در همدان خشک شده‌اند.

وی ادامه داد: در این میان با وجود کاهش سطح آب، تالاب شیرین‌سو به وضع بحرانی نرسیده است و با توجه به همکاری امور آب و منابع طبیعی استان و اجرای طرح آبخیزداری در کنار تالاب نسبت به حفظ آن اقدام شده است.

رمضانی به شستشوی حیوانات در تالاب اشاره کرد و گفت: در کنار تالاب محل مخصوصی برای شستشوی حیوانات اهلی ایجاد و چشمه آن هم بهسازی شده است که در نظر داریم در آینده پاسگاه محیط‌بان در این محل برای حفظ تالاب ایجاد کنیم.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر دلیل کاهش ماهی‌ها در تالاب شیرین‌سو گفت: علت کاهش ماهی در این تالاب به دلیل عمق کم تالاب و آلودگی آب است که به شیلات مربوط می‌شود.

دوقان اوزلیک میهمان ویژه این مراسم از کشور ترکیه که یکی از سرنشینان کشتی آزادی غزه بوده است و چند روزی میهمان کانون در ایران است در خصوص سفرش به غزه همراه با کاروان آزادی گفت: از ۳۶ کشور مختلف برای کمک به کودکان غزه در این کاروان حضور داشتند چراکه غزه به یک زندان باز تبدیل شده بود و من نیز مسئولیت انسانی خود دانستم که با آنها همراه شوم.

اوزلیک ادامه داد: بچه‌های غزه باید مانند سایر کودکان شاد باشند و در واقع کودکی کنند.

گفتنی است اجرای ژیمناستیک توسط بچه‌ها، پرواز بادبادک‌ها در حاشیه تالاب و جمع‌آوری زباله‌های این مکان گردشگری زیبا توسط اعضای کانون و دانش‌آموزان همچنین برپایی نمایشگاه سفال از سوی‌ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شیرین‌سو از دیگر برنامه‌های این جشنواره بود.

نوع مطلب : اخبار، تالاب شیرین سو، 
برچسب ها : برگزاری جشنواره میراث فرهنگی، کودک و طبیعت در شیرین‌سو، تالاب شیرین سو، شیرین سو،
لینک های مرتبط :
محسن مقصودی
پنجشنبه 18 مهر 1392
آمار سایت
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

شیرین سو

شیرین سو

Powered by WebGozar

به پایگاه خبری تحلیلی شیرین سو خوش آمدید لطفا نظرات خودتون را در خصوص مطالب سایت برایمان بفرستید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این سایت برای پایگاه خبری تحلیلی شیرین سو محفوظ است و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع و نام نویسنده مانعی ندارد