تبلیغات
پایگاه خبری تحلیلی شیرین سو - نمایندگان محترم مجلس به چه می اندیشند؟
پایگاه خبری تحلیلی شیرین سو
ما آمده‌ایم زندگی کنیم تا قیمت پیدا کنیم نه اینکه با هر قیمتی زندگی کنیم.کاری نکنیم بمانیم ، کاری کنیم بماند
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره سایت


امام خمینی : همه ما خدمتگزار مردم هستیم و مملكت ما نیاز به خدمتگزار دارد.
پایگاه خبری تحلیلی شیرین سو سعی بر آن دارد تا با ثبت اخبار ، رویدادها ، وقایع و پیگیری مسائل مربوط به بخش شیرین سو در راستای اطلاع رسانی ، فرهنگ سازی و رشد همه جانبه این منطقه گام بردارد. لذا از شما دوست ، همشهری و مراجعه كننده بزرگوار تقاضامند است نظرات ، پیشنهادات و مطالب مفید خود را در خصوص مسائل وبگاه و هرگونه مطلب ، خبر ، پیگیری و موضوعی كه تمایل دارید در سایت منتشر شود به پست الكترونیكی و یا به صورت پیام كوتاه به شماره همراه درج شده در ذیل و همچنین توسط بخش ارسال نظرات برایمان بفرستید تا در سایت بنام خودتان و در راستای تعالی جامعه شیرین سو منتشر گردد.استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع و نام نویسنده ی سایت مانعی ندارد.
با تقدیم احترام محسن مقصودی مدیر پایگاه خبری تحلیلی ( شیرین سو ) 9191550074 shirinsu724@gmail.com

مدیر سایت : محسن مقصودی

نقدی بر تصویب فوریت طرح انتخابات استانی

به گزارش شیرین سو حسین توسلی دیپلمات شیرین سوئی سفارت کشورمان در لبنان در یادداشت اخیر خود چنین می نویسد : نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی اخیرا طرحی را در مجلس مطرح نموده وبه فوریت آن رای دادند که براساس آن، انتخابات  مجلس به شکل استانی برگزار شود و حوزه های فعلی انتخابات  از سطح فعلی به سطح استانی ارتقاء یابد ومحدوده جغرافیایی هر استان به عنوان حوزه انتخاب اصلی و حوزه های انتخابیه موجود تابعه استان ،حوزه های فرعی آن محسوب می شوند.ضمن احترام به همه نمایندگان محترم مجلس خصوصا طراحان و رای دهندگان به فوریت آن، در این زمینه نکات قابل تأمل و سئوالات متعددی وجود دارد که امیدواریم طراحان طرح ونمایندگان محترم در پیشگاه ملت وخداوند متعال صادقانه به آن پاسخ دهند:

1-درمقدمه این طرح گفته شده است که «هدف از این طرح ارتقاء سطح کیفی مجلس،افزایش میزان مشارکت عمومی در انتخابات و جلوگیری از وقوع برخی تخلفات همچون خرید رای است» .اکنون سئوال از نمایندگان محترم این است که منظور شما از سطح کیفی مجلس چیست؟آیا منظور شما سطح تحصیلی است یا دنبال افرادی هستید که اشراف زاده باشند نه از کوخ نشینان تا سطح کیفی مد نظر شما تامین شود!! اگر منظور شما سطح تحصیلی است که بسیار خوب ،جز شما که برخی بعدا تحصیلاتتان را تکمیل کردید،افرادبا  تحصیلات عالیه بسیاری در مناطق وحوزه های انتخابیه شما وجود دارند که اگر نگوئیم بیش از شما حداقل کمتر از شما دارای تحصیلات دانشگاهی نیستند.گفته اید که هدف شما افزایش مشارکت عمومی است. بسیار خوب، همه دنبال این هدف هستیم اما افراد روستایی  وشهرستانها که شما توسط رای آنها به مجلس رفتید و نماینده شدید و اکنون با استفاده از رسانه ها معروف شده اید (که پیش از این نبودید) ،شاید بخواهند به افراد دیگری رای دهند که چندان معروف نیستند، چون صدها میلیون و شاید میلیاردها پول نداشته اند که در انتخابات هزینه نمایند و ثانیا میلیاردها ندارند که برای معرفی خود در سطح استان اقدام کنند. چطور می خواهید مشارکت مردمی را جلب کنید درحالیکه تعداد کاندیداها را کم می کنید و هزینه ها را بالا می برید تا هیچ کس دیگر جز خودتان وافراد ثروتمند ویا مسئولان شناخته شده  نتواند وارد بازی انتخابات شود؟نمایندگان محترم مجلس این وصیت معمار کبیر انقلاب خمینی کبیر رحمت الله علیه را فراموش نکنند که فرمود:« وصیت اینجانب به ملت در حال و آتیه آن است که با اراده مصمم خود و تعهد خود به احکام اسلام و مصالح کشور در هر دوره از انتخابات وکلای دارای تعهد به اسلام و جمهوری اسلامی که غالباً بین متوسطین جامعه و محرومین می‌باشند و غیر منحرف از صراط مستقیم ـ به سوی غرب یا شرق ـ و بدون گرایش به مکتبهای انحرافی و اشخاص تحصیلکرده ومطلع برمسائل روز و سیاستهای اسلامی، به مجلس بفرستند.»

درجای دیگری از وصیت نامه ایشان می فرمایند«...رئیس جمهور و وکلای مجلس از طبقه‌ای باشند؛ که محرومیت و مظلومیت مستضعفان ومحرومان جامعه را لمس نموده و در فکر رفاه آنان باشند، نه از سرمایه‌داران و زمینخواران و صدرنشینان مرفه و غرق در لذات و شهوات که تلخی محرومیت و رنج گرسنگان و پابرهنگان را نمی‌توانند بفهمند.»

2-در بند اول طرح نمایندگان محترم آمده است که«پرداختن به بررسی امور ملی و پرهیز از صرف اوقات نمایندگی برای امورجزئی» یکی دیگر از دلایل این طرح است. جل الخالق شما روزها وشبها در مساجد روستاها برای مردم سخنرانی کردید و وعده دادید که جاده هایشان را می سازید ،مدرسه درست می کنید ، آب و گاز برایشان می برید و مشکلات دیگرشان را رفع می کنید، اکنون چه شده است که این مسائل، جزء مسائل خرد شده و شما دنبال حل مسائل کلان هستید؟ ثانیا آیا این دو باهم قابل جمع نیستند؟ نمی شود شما مثل 9 دوره که تاکنون بوده هم به فکر مسائل حوزه انتخابیه تان باشید وهم مسائل کلان ملی را دنبال کنید؟ ثالثا به فرض تصویب این طرح و تایید آن در شورای محترم نگهبان (که البته هوشیار هستند) اگر فردی روستایی به نماینده خود درآینده مراجعه کند ومشکلی را طرح کند آیا غیر این خواهد شنید که من مسئول مسائل خرد نیستم و فقط مسائل کلان را دنبال می کنم؟!

3- در مقدمه طرح گفته اید که می خواهید با این طرح ،مانع از خرید آراء شوید. آیا می خواهید بگوئید که برخی از نمایندگان تا کنون خدای نکرده با خرید رأی و این حرفها وارد مجلس شده اند که حتما این گونه نیست و در این صورت منظور شما از خرید رای چیست که در زمان استانی شدن امکان خرید وجود ندارد اما دروضعیت فعلی این امکان هست؟

4-استناد شما به فرمایش مقام معظم رهبری  «کلام حق یراد بها الباطل» است. ایشان به درستی می فرمایند شما نماینده کل ملت ایران هستید وشان شما این است که قانون بگذرانید .اما این بدان معنی نیست که شما قانونی را درمجلس تصویب کنید که نتیجه آن فراموش شدن مسائل روستاها و دردمندانی است که صاحبان اصلی این انقلاب هستند.

5-دربند 2 طرح نوشته شده که با تصویب این طرح واجرای آن «صرفا داوطلبانی به موفقیت دست خواهند یافت که درمیان جمعیت مربوطه از سوابق و ویژگیهای درخشان تری در مقایسه با سایرین برخوردارند» . اکنون سئوال این است بسیاری از نمایندگان محترم که قبل از رفتن به مجلس در کسوت معلمی، استادی،وکالت و حداکثر مدیرکلی یا بعضا وزیر  به مجلس راه یافته اند قبل از رفتن به مجلس و یا گرفتن پست وزارت چه سوابق درخشانی داشته اند وآیا در دوره قبل هم حاضر بودند چنین طرحی در مجلس تصویب شود؟اگر نه چرا حق انتخاب شدن وانتخاب کردن را از بسیاری از مردم و افراد مانند خودتان قبل از نمایندگی سلب می کنید؟

6- در بند 6 طرح گفته شده که این طرح رقابتهای شدید و اختلاف برانگیز قومی را حذف می کند و موجب تقویت همبستگی می  شود. به عنوان یک ایرانی ،یک روستایی تحصیل کرده ،یک فرد دلسوز نظام و از طبقه کوخ نشینان به طراحان طرح می گویم که این طرح نه تنها همبستگی ملی را تقویت نمی کند بلکه به آن آسیب خواهد زد ومشارکت ملی را کاهش خواهد داد. به همین دلیل ودلایل دیگر، فقها وحقوقدانان دلسوز کشور وملت در شورای نگهبان در دوره ششم مجلس این طرح را رد کردند.

7- گفته شده که اجرای انتخابات استانی هزینه های انتخابات  را کاهش می دهد. چطور ممکن است فردی که صرفا در منطقه خود شناخته شده است و می خواهد خود را درمحیط استان معرفی کند،هزینه ای کمتر از هزینه ای که باید صرف منطقه کند ،خرج کند؟برخی از نمایندگان محترم که هزینه های سنگین برای انتخابات در دوره قبل دادند ظاهرا بعد از انتخاب شدن وضع مالی شان بهتر شده است که می خواهند چنین طرحی را تصویب کنند.؟!!

8- برخی می گویند این طرح با هدف بازگرداندن نمایندگانی است که به خاطر اقداماتشان ،نفوذشان در حوزه های محلی را از دست داده اند و اکنون می ترسند در انتخابات آتی دیگر مردم آن مناطق به آنها رای ندهند ،بنده نمی گویم که حتما این گونه است اما معتقدم این طرح 700کلمه ای(با5ماده و سه تبصره ) ،طرحی غیرکارشناسی ،شتابزده وغیر مفید برای منافع ملی و کلان کشور و ازجمله مساله مشارکت عمومی در انتخابات است .از نمایندگان محترم تقاضا دارم یک بار دیگر بیانات مقام معظم رهبری درجمع نمایندگان محترم مجلس بویژه بیانات معظم له درتاریخ8/3/1392 را مطالعه فرمایند که فرمودند:«این موقعیتهای ظاهری و این عناوین و ریاست و مدیریت و نمایندگی و اعتبار مردمی و اینها میگذرد؛ آنچه كه برای ما و شما باقی می ماند، عمل ما است؛ كه اگر عمل نیك و عمل صالح با نیت خوب و درست انجام داده باشیم، در این سالهائی كه بر ما میگذرد، با این عناوین و با این خصوصیات، ضرر نكردیم. اگر چنانچه خدای نكرده این دوران مسئولیت و مأموریت و نام و نشان و عنوان، برای ما دستاوردی نداشته باشد، یا اگر خدای نكرده بر روی ما تأثیر منفی گذاشته باشد و ما را بدهكار كرده باشد، این بدترین سرنوشتی است كه ممكن است برای امثال ما و شما، این مسئولیتها رقم زده باشد. باید به این مسئله به طور دائم توجه داشته باشیم.».یا دربخش دیگری از این بیانات ایشان می فرمایند«مجلس قطعاً در رأس امور است - همان طور كه امام (رضوان اللّه تعالی علیه) فرمودند - اما این را هم توجه كنید كه «مجلس در رأس امور است» معنایش این نیست كه هر یك نماینده‌ای در رأس امور است؛ «مجلس» در رأس امور است؛ یك نماینده، یك نماینده است. یعنی نماینده‌ی محترم و عزیزی كه مردمِ یك جمع و گوشه‌ای از كشور با شوق و با شور جمع شدند و او را فرستادند مجلس، تصور نكند كه او در رأس امور است؛ نه، «مجلس» در رأس امور است؛ برخوردش را اینجوری مقایسه كند.»

والسلام علی من اتبع الهدی

نوع مطلب : یادداشت، اخبار، 
برچسب ها : حسین توسلی، انتخابات، همدان، کبودرآهنگ، شیرین سو، طرح انتخابات استانی،
لینک های مرتبط :
محسن مقصودی
چهارشنبه 3 دی 1393
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آمار سایت
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

شیرین سو

شیرین سو

Powered by WebGozar

به پایگاه خبری تحلیلی شیرین سو خوش آمدید لطفا نظرات خودتون را در خصوص مطالب سایت برایمان بفرستید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این سایت برای پایگاه خبری تحلیلی شیرین سو محفوظ است و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع و نام نویسنده مانعی ندارد